Zauważyłam, że post o
najczęstszych błędach w makijażu brwi wywołał zainteresowanie. Postanowiłam
więc kontynuować serie postów o błędach w makijażu,a dzisiejszy będzie
dotyczył- jak widzicie powyżej- błędów w makijażu oczu. Jest to dość rozległy
temat więc usiądźcie wygodnie i zapraszam do lektury. :)
1.
Problem z doborem cieni.
Na pierwszy ogień rzucimy cienie, a co.
Może być z nimi niemało zamieszania. Myślę, że warto zagłębić się w sprawę
doboru tonacji cieni w zależności do koloru oczu, bo jest to dość często
spotykany problem.
A)
Dobór cieni do oczu niebieskich
Wykonując makijaż oka możemy osiągnąć kilka
efektów. Ale jaśniej, gdy chcemy uwydatnić, podbić kolor tęczówki należy
stosować cienie, które z kolorem naszego oka tworzą największy kontrast. W
przypadku niebieskich oczu będzie to chociażby kolor pomarańczowy.
Aby podkreślić subtelnie oko należy
stosować cienie w barwach neutralnych, czy to ciepłych, czy chłodnych. Aby
uzyskać efekt dramatyczny należy stosować czernie oraz granaty.
Ale jak wiadomo oko oku nierówne. Jedno będzie ciemnoniebieskie, drugie
szaro-błękitne . Warto być uważną i dbać o to aby cienie nie były bardziej
nasycone od koloru naszej tęczówki, aby nie uzyskać efektu „zgaszonego” oka.
B)
Dobór cieni do oczu zielonych
Tak jak w przypadku oczu niebieskich, w makijażu oczu zielonych również
możemy bawić się cieniami w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli
chcemy uwydatnić kolor zielonej tęczówki najlepiej stosować cienie w kolorze
fioletu, złota. Możemy także pokombinować z samą zielenią jednak ostrożnie. ;)
Aby podkreślić nasze zielone oko najlepiej będzie stosować barwy neutralne
ciepłe, tutaj można poszaleć z brązami. Jeśli chcemy uzyskać efekt dramatyczny
dobrze sprawdzi się czerń, grafit, mahoń.
C)
Dobór cieni do oczu brązowych
Chcąc uwydatnić brąz tęczówki należy sięgnąć po cienie niebieskie lub
zielone. Zieleń świetnie współgra w zestawieniu z brązem naszej tęczówki.
Podkreślenie oka to znów neutralne złota i brązy. Jednak jak pisałam wcześniej,
warto zwrócić uwagę na to jaki konkretnie brąz ma nasze oko. Czy jest to jasny
brąz, czy ciemny. Czy jest bardziej ciepły czy może zimny. Dla uzyskania
dramatycznego efektu pogłębienia naszych oczu warto postawić na
ciemnoniebieskie, granatowe cienie.
Należy jednak pamiętać, że doboru cieni nie warunkuje tylko to jaki mamy
kolor oczu, a także to jaką mamy karnację. To sprawa bardzo personalna więc nie
będę rozwijać jej tutaj bardziej. Warto jednak pochylić się nad tym tematem.
2.
Nakładanie cieni bez bazy.
Myślę, że najczęstszym błędem jest nie używanie bazy. Notorycznie robi to
wiele dziewczyn mimo, że jest to oczywiste, że cienie nałożone na suchą powiekę
nie „przykleją” się do niej tak jak byśmy tego chciały oraz, że będą utrzymywał
się znacznie krócej.
3.
Nieprawidłowe
nakładanie cieni.
Naprawdę duży błąd to nakładanie
bez najmniejszego przemyślenia cienia jednego koloru na całą ruchomą powiekę
oraz nie wyciągania go dalej. Sprawia to, że nasze oko zdaje się być „płaskie”.
Aby optycznie powiększyć oko należy nałożyć subtelny cień w załamanie oraz
rozetrzeć go ku górze, by budować w ten sposób efekt delikatnego pogłębienia.
Odrobinę ciemniejszy cień nakładamy w zewnętrzny kącik oka oraz, gdy mamy go
już mniej na pędzlu, rozcieramy go w załamaniu. Ciemniejszy cień nakładamy w
zewnętrzny kącik aby uzyskać maksymalne pogłębienie. Jaśniejszy cień należy użyć do „uwypuklenia”
środkowej części ruchomej powieki. Wewnętrzny kącik oraz łuk brwiowy(co możemy
uznać za dopełnienie makijażu brwi) rozświetlamy cieniem w jasnym odcieniu.
Nakładanie czarnej, lub innej ciemnej kredki na linię wodną to zbrodnia dla
naszego oka. Nie musimy jednak zupełnie
z niej rezygnować. Wystarczy zadbać o to aby była idealnie roztarta na dolnej
powiece. Kolejnym sposobem na optyczne powiększenie naszego oka to użycie
białej lub beżowej kredki na samą linię wodną. Sprawi to, że nasze oko
wspaniale się otworzy i będzię wyglądało zachwycająco. Pamiętajmy także
nałożeniu cieni na dolną powiekę, bo bardzo wiele o osób o tym zapomina, oraz o
blendowaniu cieni. Chyba nie chcemy efektu plam na powiekach. :)
4.
Kreska eyelinnerem.
Bardzo często spotykam osoby,
których kreska jest zdecydowanie zbyt gruba. Pamiętajmy, mimo wszystko o tym by zachowywać umiar. Co za dużo, to
niezdrowo. To nie doda nam uroku, co najwyżej kilka lat.
Kreska nie może też iść zbyt
mocno w dół. Sprawi to, że nasze oko będzie wyglądało na smutne, mniejsze-
generalnie nie będzie prezentowało się atrakcyjnie. Jeśli masz problem z
narysowaniem jaskółki prawidłowo spróbuj narysować sobie najpierw ją delikatnie
kredką. To powinno zdecydowanie ułatwić Ci sprawę, ponadto taką kreskę łatwiej
ewentualnie poprawić nie niszcząc całego makijażu. :)
5.
Tuszowanie rzęs.
Jeśli chodzi o rzęsy pojawiają
się tutaj naprawdę skrajnie różne błędy. Albo tuszujemy rzęsy tak długo, że są
maksymalnie sklejone w taki sposób, że wyglądają potem jak nogi wielkiego
pająka, albo przeciągamy po nich szczoteczką raz czy dwa, że nie widać żadnego
efektu. Nie należy pomijać zewnętrznego kącika. To też w pewien sposób zamyka
nasze oko.
***
Mam nadzieję, że
spodoba Wam się te kilka drobnych wskazówek, które tu dla Was przygotowałam.
Błędy o których napisałam to najczęściej te, które sama popełniałam u siebie
lub takie, które zaobserwowałam u kogoś. Dajcie znać w komentarzu co jeszcze
jest dla Was najczęściej spotykanym błędem w makijażu oczu. Zachęcam do
wyrażenia swojej opinii. Jeśli podoba Ci się mój blog- zaobserwuj. :)
Buziaki,
Rosjanka.










Bardzo przydatny post! Ja często mam ogromny problem z nakładaniem cieni i doborem koloru dlatego bardzo rzadko maluje oczy. Co do rzęs - niestety znam osoby dla których pajęcze nóżki są czymś normalnym i ładnym...
OdpowiedzUsuńhttp://the-fight-for-a-dream.blogspot.com/2017/02/ciy-mini-babeczki.html
Czasem myślę, że niektórzy najzwyczajniej w świecie nie wiedzą co to lustro. ;)
UsuńChociaż nie maluję się zbyt często, mogłabym nawet powiedzieć że w ogóle to post bardzo przydatny ;)
OdpowiedzUsuńDziękuję, motywują mnie takie komentarze. :)
UsuńZazwyczaj używam nude kolorków na oczy.
OdpowiedzUsuńMój Blog
"Bezpieczny" wybór. :)
Usuń