marca 11, 2017

ZDROWE I AKTYWNE OCZEKIWANIE WIOSNY | SMOOTHIE BANANOWE Z LODAMI I NUTKĄ KORZENNĄ

Ostatnio niestety zaniedbałam troszkę bloga, z czego nie jestem dumna. Miałam kilka prywatnych spraw do załatwienia, jednak wszystko już się normuje. Dzisiejszy post odrobinę różni się od moich pozostałych. Przede wszystkim chciałabym poruszyć w nim temat powrotu do aktywności, którą zaniedbałam zimą. Niedługo pożegnamy płaszcze i kurtki zimowe, co wiąże się z tym, że odkryjemy bardziej nasze ciała. Warto poświęcić więc im trochę więcej uwagi. Sprawi to, że nie tylko będziemy lepiej wyglądały, ale także poczujemy dużo pozytywnej energii!

Ostatnimi czasy postanowiłam ruszyć tyłek z fotela i iść pobiegać. Lubiłam to robić wcześniej, a więc z przyjemnością się do tego zabrałam. Pogoda- może nie najlepsza na pikniki, ale za to moim zdaniem genialna do biegania. Jest chłodno, więc koniecznym jest ciepły strój. Lecz taka temperatura ma też swoje plusy. Nie ma palącego słońca, które jak dla mnie jest podczas biegania najgorsze. 
Oto kilka wskazówek ode mnie:

1. Zacznij powoli.

Wiem z autopsji, że pośpiech to nasz wróg. Pamiętaj o tym gdy sama postanowisz iść pobiegać. Zobaczysz sama, że znacznie lepsze efekty uzyskasz gdy przebiegniesz dłuższy dystans w swoim tempie, niż kawałek morderczym sprintem. ;)

2. Dbaj o odpowiednie nawodnienie.

Nawodnienie jest bardzo ważne podczas biegania. Pamiętaj o tym by uzupełniać płyny niezależnie od tego czy stawiasz na wodę czy na napój izotoniczny. Ważne jest jednak by się nie opijać, by uniknąć uczucia ciężkości. 

3. Nie biegaj zaraz po posiłku.

To również może nam utrudnić nasz trening. Organizm zajęty trawieniem nie będzie w stanie poświęcić na niego tyle energii co normalnie. Po dużym posiłku odczekaj około 2 godzin zanim zabierzesz się za trening. 

4. Zmotywuj się!

To już zależy od Ciebie jak chcesz to zrobić. Czy słuchając wypowiedzi znanych instruktorów fitnessu czy przeglądając w internecie motywujące inspiracje. Masz tutaj zupełnie wolną rękę. I pamiętaj, nigdy nie mów sobie "nie dam rady", "jestem zbyt słaba". Zaciśnij zęby i powiedz "mogę to zrobić". Zobaczysz, że takie samozaparcie naprawdę dużo zmienia. To od Ciebie przecież zależy jak pokażesz się w wakacje!




PRZEPIS NA BANANOWE SMOOTHIE Z LODAMI I NUTKĄ KORZENNĄ:


dwa banany
pół szklanki mleka
łyżeczka miodu
dwie łyżki lodów
dwa goździki
szczypta cynamonu

Wszystkie składniki zmiksuj ze sobą. Opcjonalnie możesz dolać mleka do uzyskania pożądanej konsystencji lub dodać więcej przypraw korzennych. 




To smoothie jest idealne na deser, drugie śniadanie czy jako zwykła przekąska. Polecam Wam serdecznie. :)

Mam nadzieję, że post Wam się spodobał. Zapraszam do wyrażenia swojej opinii w komentarzu. A Wy, jaką aktywność fizyczną lubicie najbardziej? 



                                                                         Buziaki,
                                                                                            Rosjanka




9 komentarzy:

  1. Ciekawe porady, na pewno się przydadzą :) Uwielbiam smoothie, a jak z bananem to już całkowicie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że koktajl by mi smakował. :)
    mój blog

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że był rewelacyjny! :)

      Usuń
  3. Tak zamierzam zacząć biegać więc wskazówki bardzo przydatne :) Smoothie chętnie sobie zrobię :)
    Mój blog - Klik

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo motywujący post! Inspirujesz ludzi :) Ktoś musi zasadzić porzadnego kopa by móc podnieść się z krzesła i zacząć działać, robić coś, tworzyć. A co do koktailu, na pewno bym go pochłonęła, kocham wszystko co bananowe :)
    pozdrawiam cieplutko myszko :*
    w wolnej chwili zapraszam do siebie ♡
    ayuna-chan.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Mm muszę zrobić to cudeńko :D! W smaku jest pewnie boskie.

    Mój blog ♥

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Яosjanka , Blogger